اُرچينه

مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد

درحالی که بسیاری از مناطق ایران دمای ۴۰درجه رادر تابستان امسال تجربه می کنند در تنگه دشت غار یخی در چما به ویژه در دهانه ی غار هوا به ۳درجه زیر صفر میرسد.غار یخی چما به عنوان سردترین نقطه ی خاورمیانه در روزهای داغ داغ تابستان میزبان و پذیرای گرم ترین نقاط ایران شده است.نوای سمفونی قطره های چکیده شده ازسقف غاریخی بر صفحه ی موجی آب ها تبدیل به آواز رود می شود و رود سرود پیروز مندانه آب ها را در دشت چما با لحن تابستانی خویش باز خوانی می کند.قطره های سرد چما٬سرود نرم ذوب شدن برف در برف را زمزمه می کند و گوش کوه های به هم رسیده در طاق بست سنگی زرد کوه تنها شنونده زمزمه جاری قطره های غار یخی چماست.

طمع گسل گرمای تابستان یا به قول همین بچه های جنوبی٬گرمای خرماپزان فصل ها گاهی همه را کلافه می کند و مردم را دچار گرمازدگی می کند درست مثل گرمای هیجان زدگی ما از دیدن غار یخی چما در تابستان کمرشکن دماسنج ها.هر روز پزشکان نسخه می پیچند که راه حل مقابله با گرما زدگی چیست وچگونه می تواند از آسیب های گرما زدگی در این تابستان تب دار رهایی یافت٬اما در چهارمحال و بختیاری منطقه ای وجود دارد که در گرمای ۴۰درجه جنوب٬مردم مشغول اسکی تابستانه هستند.

استان چهارمحال و بختیاری سرزمینی مرتفع در فلات مرکزی ایران است و قلمرو این استان حدود ۱۶هزار و۵۴۳ کیلومتر مربع معادل یکصد از خاک ایران است و بیست و دومین استان کشور از نظر مسافت می باشد.این استان از شمال و مشرق به اصفهان٬از مغرب به خوزستان٬از جنوب به کهگیلویه و بویر احمد و از سمت شمال غربی به لرستان محدود می شود وبین ۳۱ درجه و ۹دقیقه تا ۳۲ درجه و ۳۸ دقیقه عرض شمالی و ۴۹ درجه و ۳۰ دقیقه تا ۵۱درجه و۲۶دقیقه طول شرقی واقع است.و دارای ۱۶قله مرتفع با ارتفاع بیش از ۳۵۰۰متر مربع می باشدوقله ۴۵۴۸متری زرد کوه نیز در آن قرار دارد.

چهارمحال وبختیاری از دو بخش چهارمحال شامل:محال لار٬کیار٬میزدج وگندمان می باشد وبخش بختیاری آن تا استانهای :خوزستان٬لرستان٬کهگیلویه وبویر احمد امتداد دارد وناحیه بختیاری قلمرو تابستانه ایل بختیاری بوده واز دوره ی هخامنشیان ومادها ٬بقایا از سفالینه هایی بدست آمده که مربوط به هزاره اول قبل از میلاد است.سیاحان نامداری همچون ابن بطوطه وناصر خسرو قبادیانی به این خطه از ایران سفر کرده وابن بطوطه از این خطه با عنوان((هند کوچک))واز محلی به نام ولقب((گرمواخ))که فرخشهر کنونی است٬یاد کرده وناصر خسرو نیز از منطقه ای به نام ((لردغان))که لردگان کنونی می باشد نام برده است.این خطه سرزمین زردکوه بختیاری ولاله های واژگون ودیار عروس هزار چشمه فلات مرکزی ایران است.غار یخی زردکوه به لحاظ مسافت کوتاه با مرکز شهرستان وقرار گرفتن در مسیر تونل زیبای کوهرنگ٬آبشار زمردین شیخ علیخان ٬چشمه طلایی دیمه ودیگر برف انبار های زردکوه برای پذیرش گردشگران خویش فرشی از برفهای یخین پهن کرده است.

مسیر کوهرنگ به غار برفی از آبشار شیخ علیخان تا دشت چما به طول۲۵کیلومتر می رسد واین جاده شمار ا به یکی از عجیب ترین وزیباترین جاذبه های فصل تابستان در چهارمحال وبختیاری می کشاند.

غار یخی چما در ارتفاعات زردکوه در فاصله ی ۱۱۳کیلومتری مرکز چهارمحال وبختیاری واقع شده وبرای تابستان گذرانی بسیار زیبا وبکر است.

منبع:روزنامه سخن آشنا

غار یخی چما

کاری از ریحانه شهبازی

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:50 توسط اعضای مرکز مجتمع|

اعضای نوجوان دختر مرکز در ویژه برنامه های افتتاحیه واختتامیه چهاردهمین جشنواره نمایش عروسکی منطقه ۳کشور به اجرای برنامه پرداختند.قابل ذکر است عناوین این سرودها به ترتیب عبارت بودند از((دنیای عروسکی))و((جهاد اقتصادی)).متن این سرودها توسط مربی فرهنگی مرکز وسرپرست  گروه ٬خانم معصومه مهری سروده شده بود.در پایان جشنواره٬ این اعضا مورد تقدیر مدیر استان قرار گرفتند وبه عنوان هدیه٬سکه پارسیان دریافت کردند.

 

 

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 15:12 توسط اعضای مرکز مجتمع|

باز هم جمعه شد . یه جمعه دلگیر دیگه که به امید اومدن تو شیرین میشه . چقدر آل یاسین خوندن تو شبای جمعه رو دوست دارم . چقدر دوست داشتم الان جمکران بودم . لااقل اونجا همه حواسشون به توئه . می دونم که خیلی بی وفا شدیم آقا . می دونم تا بوده از طرف تو بخشش و خوبی بوده و از طرف ما ........ گناه و گناه و گناه .

می دونم آقاجون وقتی نامه اعمالمونو روزای جمعه و دوشنبه دستت میدن ازمون دلگیر میشی . می دونم در عین اینکه ادعا می کنیم منتظر تو و عاشقتیم ولی کارامون اینو نشون نمیده . واقعا کجا رفت گریه ها و زجه هامون واسه مهدی . کجا رفت «الهی عظم البلاء» خوندنامون ؟کجا رفت ندبه های عارفانه و عهد های خالصانه ؟ کجا رفت ترک یک گناه به خاطر مهدی ؟

آقاجون اومدم بگم به روی سیاه ٬به گناهامون نگاه نکن . به بدیهامون نگاه نکن . خودت خوب میدونی چقدر خاطرتو میخواییم . به قول اون جمله معروف: به خوبها سر میزنی مگه بدها دل ندارن ؟ یه نگاه هم به ما بکن و واسمون دعا کن ............ فقط دعا

 

این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور

پس چرا یار نیامد که کنارش باشیم

آنقدر مرد نبودیم که بارش باشیم

برگمانم که بنا نیست کنارش باشیم  

 

 

کاری از : معصومه محمدی - ریحانه شهبازی - فاطمه آقابابایی

نوشته شده در پنجشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:22 توسط اعضای مرکز مجتمع|

ميلاد باسعادت حضرت علي اكبر (ع) شبيه ترين مردم به پيامبر (ص) و روز جوان گرامي باد .

 

 كاري از : معصومه محمدي - ريحانه شهبازي - فاطمه آقابابايي - خاطره ابراهيمي

نوشته شده در چهارشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:18 توسط اعضای مرکز مجتمع|

به مناسبت روز ملی حجاب وعفاف

«يا ايها النبي، قل لازواجک و بنائک و نساء المؤمنين يدنين عليهنّّ من جلابيبهنّ ذلک ادني ان يعرفن فلا يؤذين و کان الله غفوراً رحيماً؛ اي پيامبر به زنان و دختران خود و به زنان مؤمن بگو روسري هاي بلند بر خود بيفکنند، اين عمل مناسب تر است، تا (به عفت و پاکدامني) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند و خداوند آمرزنده ي مهربان است» . (1) (سوره احزاب، آيه ي 59)

 آثار و پيامدهاي رعايت حجاب:

 الف- آثار فردي:

در خصوص آثار فردي رعايت حجاب، مي توان به موارد ذيل اشاره کرد:

1. احترام به شخصيت زن، به واسطه ي رعايت حجاب، 2. مصونيت ارتباطات زن با مردان غريبه، 3. حفظ اعتقادات مذهبي براي افراد، 4. حفظ عفت زن و جلوگيري از فساد و ناهنجاري.

ب - آثار اجتماعي:

آثار اجتماعي رعايت حجاب فراوانند که برخي از آنها عبارتند از:

1. سلامت نسل جديد جامعه، 2. پيشگيري از فساد اخلاقي، 3. مبارزه با مظاهر بي ديني، 4. حفظ کيان خانواده.

 انواع حجاب قرآني:

 . حجاب چشم:

«قل للمؤمنين يغضّوا من ابصارهم؛ اي رسول، به مردان مؤمن بگو تا چشم ها را از نگاه ناروا بپوشند» . (سوره ي نور، آيه ي 30)

«قل للمؤمنات يغضضن من ابصارهنّ؛ اي رسول، به زنان بگو تا چشم ها را از نگاه ناروا بپوشند» . (سوره ي نور، آيه ي 31)

2. حجاب در گفتار:

نوع ديگر حجاب و پوشش قرآني، حجاب گفتاري زنان در مقابل نامحرم است.

«فلا تخضعن بالقول فيطمع الذي في قلبه مرض؛ زنها که نازک و نرم با مردان سخن نگوييد، مبادا آن که دلش بيمار (هوا و هوس) است، به طمع افتد» . (سوره ي احزاب، آيه ي 32)

3. حجاب رفتاري:

نوع ديگر حجاب و پوشش قرآني، حجاب رفتاري زنان در مقابل نامحرم است. به زنان دستور داده شده است به گونه اي راه نروند که با نشان دادن زينت هاي خود باعث جلب توجه نامحرم شوند.

«و لا يضربن بارجلهنّ ليعلم ما يخفين من زينتهنّ؛ و آن طور پاي به زمين نزنند که خلخال و زيور پنهان پاهايشان معلوم شود» . (5) (سوره ي نور، آيه ي 31)

از مجموع اين مباحث، به روشني استفاده مي شود که مراد از حجاب اسلامي، پوشش و حريم قايل شدن در معاشرت زنان با مردان نامحرم، در خلال رفتارهاي مختلف آنها، مثل نحوه ي پوشش، نگاه، حرف زدن و راه رفتن است.

بنابراين، حجاب و پوشش زن، به منزله ي يک حاجب و مانع در مقابل افراد نامحرمي است که قصد نفوذ و تصرف در حريم ناموس ديگران را دارند.

استاد شهيد «مرتضي مطهري» در تبيين فلسفه ي حجاب در اسلام، تلاش علمي فراواني داشت.ايشان در كتاب فلسفه حجاب چنين آورده اند كه: «عده اي مي گويند: چون حجاب، به معني پرده است، اسلام خواسته است زن باحجاب باشد، يعني همواره پشت پرده بوده و در عزلت و گوشه نشيني باشد، اما بايد بدانيم آنچه درباره ي پوشش زن است کلمه «ستر» به کار مي رود. پوشش زن، در اسلام آن است که در معاشرت با مردان، بدن خود را پوشانده و از جلوه گري، پرهيز کند» . (6)

 منابع:

 . تفسير نور، ج 8.

2. مجمع البيان، ذيل آيه.

3. تفسير الميزان.

4. تفسير نور،ج 8.

5. الميزان، 19.

6. شهيد مطهري، مسأله حجاب، انتشارات صدرا.

 

کاری از:معصومه محمدی-خاطره ابراهیمی-ریحانه شهبازی-فاطمه آقابابایی

نوشته شده در سه شنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۰ساعت 15:2 توسط اعضای مرکز مجتمع|

کلاس ادبی با موضوع:یک مشت پر!

نمایش  فیلم:ماه بود وروباه

نقد وبررسی فیلم:ماه بود وروباه

کلاس قرآن

کلاس کاردستی:موضوع دستها

 

نوشته شده در دوشنبه بیستم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:29 توسط اعضای مرکز مجتمع|

کلاس های فرهنگی امروز بعد از ظهر٬یکشنبه مورخ:۱۹/۴/۹۰ به روایت تصویر:

نمایش فیلم ((بازگشت به خانه))

نقد وبررسی فیلم ((بازگشت به خانه))

کلاس کاردستی-ساخت دارکوب متحرک

تمرین سرود ویژه جشنواره نمایش عروسکی

 

نوشته شده در یکشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:0 توسط اعضای مرکز مجتمع|

چهارشنبه مورخ:۱۵/۴/۹۰ در شیفت بعداز ظهر مرکز فعالیت های متنوعی به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین(ع)-حضرت عباس(ع)وامام سجاد (ع)با اعضای کودک ونوجوان صورت گرفت که اهم فعالیت ها عبارت بودند از:

۱-برگزاری ایستگاه نقاشی توسط مربی هنری مرکز  با موضوع:((امام حسین(ع) وروز پاسدار))-((حضرت عباس(ع) و روز جانباز))

نقاشی با موضوع میلاد حضرت امام حسین(ع)-اثر عضو کودک(علی رفیعی)

۲-معرفی شخصیت حضرت ابوالفضل(ع)وابعاد وجودی ایشان ومعرفی وقایع ویژه اعیاد شعبانیه  توسط مربی فرهنگی مرکز

۳-اجرای قصه گویی از زندگی حضرت ابوالفضل(ع)توسط مربی فرهنگی مرکز

۳-بیان احادیث وروایاتی از امام سجاد(ع)با عناوین مختلف توسط مربی فرهنگی

۴-برگزاری ایستگاه کاردستی وساخت کارت تبریک ویژه میلاد این بزرگواران توسط مربی فرهنگی

 

۵-نمایش فیلم (( مسیر عشق))با موضوع زیارت امام حسین(ع)و...

نمایش فیلم (در مسیر عشق)

تمرین سرود با اعضای نوجوان مرکز

برگزاری کلاس قرآن

 

نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:55 توسط اعضای مرکز مجتمع|

امام على علیه السّلام فرموده اند : پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست .

غرر الحکم(5820)

 امام صادق علیه السلام می فرمایند: حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد.                    

 ( المستدرک، ج5)

 

امروز چهارشنبه مورخ:۱۵/۴/۹۰مصادف با ولادت با سعادت حضرت عباس(ع)مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد جهت اشاعه فرهنگ حجاب وعفاف وتشویق اعضای مرکز در خصوص رعایت حجاب وپوشش اسلامی ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل عباس(ع)با برنامه هایی از قبیل:بازی وسرگرمی-قصه گویی قصه های قرآنی-نمایش فیلم-قرائت احادیث وروایاتی ازائمه(ع)در مورد حجاب وعفاف در خدمت کودکان ونوجوانان مرکز بود.در پایان این برنامه به اعضای محجبه ی مرکز که از پوشش مناسبی برخوردار بودند هدایایی اهدا شد.

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 14:24 توسط اعضای مرکز مجتمع|

عباس

 

ای صبر و قرار بی قراران

 امید دل امیدواران

 دانی که گر از عطش بمیرم

 یک قطره ز دیگری نگیرم

 ساغر نزنم ز دست هر کس

 من دست تو می شناسم و بس

 روزی من از خزانه ی توست

 دل، سائل آستانه ی توست

 امشب ز تو بار عام خواهم

 دیدار تو و امام خواهم

 

کاری از :مرضیه غفاری

 

 

نوشته شده در چهارشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 12:46 توسط اعضای مرکز مجتمع|

در راستای طرح ((هشتاد روز هشتاد فیلم))تا کنون فیلم های((بارون میاد جرجر))٬((کشاورز و روبات))٬((گلی برای مریم))در شیفت های صبح وبعد از ظهر برای اعضای علاقه مند به نمایش گذاشته شده وهمراه با مربیان مورد نقد وبررسی  قرار گرفته است.استقبال اعضا از این فیلم ها بسیار خوب وچشمگیر است .

 

 

 

کلاس کاردستی-ساخت  ساک کفشدوزک

فیلی که دماغش را عمل کرد!!!سوژه ی این هفته ی کلاس ادبی

روانخوانی و روخوانی قرآن مجید

نوشته شده در دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:49 توسط اعضای مرکز مجتمع|

میلاد با سعادت وخجسته ی سرور شهیدان بهشت حضرت امام حسین(ع)-ماه بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع)وامام سجاد(ع)بر تمام عاشقان اهل بیت٬پاسداران جان برکف وجانبازان همیشه سرفرازایران زمین  مبارک ومیمون باد.

ماه میلاد سه پرچم دار عشق

دلبر و دلداده و دلدار عشق

 ماه میلاد سه ماه عالمین

سید سجاد و عباس و حسین(ع)

 

 

سه نور آمد به عالم پر ز احساس

 معطر هر سه از عطر گل یاس

 سه نور تابناک آسمانی

 حسین بن علی ، سجاد و عباس

 

 

دامن علقمه را عطر گل یاس یکی است

 قمر  هاشمیان در همه ناس یکی است

 سیر کردم عدد ابجد و دیدم به حساب

 نام زیبای اباصالح و عباس یکی است

 

 

شعبان شد و پیک عشق از راه آمد

 عطر نفس بقیه الله آمد

 با جلوه سجاد و ابوالفضل و حسین

یک ماه و سه خورشید در این ماه آمد

 

 

میلاد گل رسول و زهرا و علی است

 زیرا که جهان خجسته زین نور جلی است

ما را دگر از روز جزا بیمی نیست

چون بر دل ما عشق حسین بن علی است

 

 

 ای دلنواز قاری قرآن خوش آمدی

در بیت وحی با لب خندان خوش آمدی

 ای العطش، ترانه ی قبل از ولادتت

مادر فدات با لب عطشان خوش آمدی . ..

کاری از:مرضیه غفاری-معصومه محمدی-ریحانه شهبازی

نوشته شده در دوشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 14:46 توسط اعضای مرکز مجتمع|

کلاس های فصل تابستان در اوج گرما ودر شیفت بعد از ظهر با استقبال  پر شور اعضای مرکز همراه است.

کلاس کاردستی(کار با هسته ها)

 

کلاس ادبی

کلاس نقاشی

نوشته شده در شنبه یازدهم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:31 توسط اعضای مرکز مجتمع|

پیامبر برای شما الگوی پسندیده ای است .

سوره احزاب٬ آیه ی ۲۱

به مناسبت مبعث پیامبر اسلام ٬ حضرت محمد (ص) مرکز فرهنگی هنری مجتمع٬ کتاب«تصویری از بهار» نوشته ی حسین سیدی و انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رابه صورت طرح دیواری٬ که در آن به مطالبی نظیر سیمای ظاهری ٬ سیمای حقیقی و رفتارهای شخصی پیامبر(ص) و ..... اشاره شده است را برای گروه سنی (د- ه)معرفی نمود.

 

کاری از: ریحانه شهبازی-معصومه محمدی - فاطمه آقابابایی

 

نوشته شده در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:1 توسط اعضای مرکز مجتمع|

امروز تصمیم داریم به مناسبت فرا رسیدن عید سعید مبعث عکس های عضو خوب مرکزمان ٬مرضیه غفاری را که به مدینه منوره ومکه مکرمه  مشرف شده برایتان به نمایش بگذاریم امیدواریم لذت ببرید.

 

 

نوشته شده در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 13:2 توسط اعضای مرکز مجتمع|

بخوان به نام رهايي!

بخوان به نام بلوغ!

بخوان به نام صاعقه در التهاب شب.

بخوان به نام ساقه اميد در پهندشت يأس!

 بخوان به نام خالق خورشيد و عشق را به اسم اعظم معشوق، از پس يلداي بي تنفس ديجور، نور باران كن. بخوان به نام نامي توحيد

 

 

عید سعید مبعث بر تمام مسلمانان جهان خجسته باد.

کاری از:مرضیه غفاری-فاطمه آقابابایی

نوشته شده در چهارشنبه هشتم تیر ۱۳۹۰ساعت 12:34 توسط اعضای مرکز مجتمع|

 

 

 

سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)هفتمین اختر تابناک امامت وهدایت٬باب الحوائج بر عاشقان اهل بیت تسلیت وتعزیت باد.

نوشته شده در سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:30 توسط اعضای مرکز مجتمع|

شهید سید محمدحسین بهشتی در دوم آبان 1307 هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش از روحانیان اصفهان و امام جماعت مسجد لومبان بود. وی از چهار سالگی به مکتب رفت و در اندک زمانی قرائت قرآن و خواندن و نوشتن را آموخت و با ورود به دبیرستان به دلیل علاقه به تحصیل علوم­دینی، مدرسه را رها و در سال 1321 وارد حوزه علمیه شد. به سال 1325 یعنی در هجدهمین بهار زندگی خود به قم عزیمت کرد و در کنار تحصیل علوم دینی، در سال 1327 موفق به دریافت دیپلم ادبی در امتحانات متفرقه شد. در همان سال، وارد دانشکده الهیات معقول و منقول شد و در سال 1330 با دریافت درجه لیسانس به قم بازگشت و در دبیرستان حکیم نظامی مشغول تدریس زبان انگلیسی شد. در سال 1331 ازدواج نمود که حاصل این پیوند، دو پسر و دو دختر بود. وی در سال 1333، دبیرستان دین و دانش قم را تأسیس نمود و تا سال 1342 سرپرستی آن را برعهده داشت. در فاصله سال‏های 1335 تا 1338، دوره دکترای فلسفه الهیات را گذراند سپس، با شرکت فعال در مبارزات سال‏های 41 و 42 از سوی ساواک مجبور به عزیمت از شهر قم به تهران گردید. این شهید راست­قامت تاریخ به پیشنهاد و درخواست آیت‏الله حائری‏ رحمه­الله و آیت‏الله میلانی ‏رحمه­الله به هامبورگ عزیمت و سرپرستی مسجد و تشکل مذهبی جوانان آن شهر را عهده‏دار و به فعالیت‏های عمیق دینی و فرهنگی پرداخت. در طی این مدت سفرهایی به عربستان، سوریه، لبنان، ترکیه و عراق(به منظور دیدار امام ‏رحمه­الله) انجام داد.

سرانجام در سال 1349، به ایران بازگشت و به فعالیت‏های علمی، فرهنگی و سیاسی روی آورد. در این مدت، چندین بار توسط ساواک دستگیر و روانه زندان شد. در آذرماه 1357 به فرمان امام خمینی ‏رحمه­الله شورای انقلاب را تشکیل داد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به عنوان ایدئولوگ و لیدر در صحنه‏های سیاسی، اجتماعی به فعالیت می‏پرداخت. حزب جمهوری اسلامی را با هدف تربیت و شناسایی نخبگان سیاسی فرهنگی پایه‏گذاری نمود. در تدوین قانون اساسی به عنوان نایب رئیس مجلس خبرگان ایفای نقش می‏کرد. پس از استعفای دولت موقت در سال 1358، مدتی به عنوان وزیر دادگستری و سپس، از سوی امام خمینی‏ رحمه­الله به ریاست دیوان عالی کشور منصوب گردید. وی سرانجام در حین انجام وظیفه در این سمت ‏بود که در شامگاه 7 تیر سال 1360 در حین سخنرانی در تالار حزب جمهوری اسلامی بر اثر انفجار ساختمان حزب توسط منافقین به همراه کاروان 72 نفره خود به خیل عظیم شهدای کربلا پیوست.روحش شاد وراهش پر رهرو باد.

کاری از:ریحانه شهبازی-معصومه محمدی-فاطمه آقابابایی

نوشته شده در سه شنبه هفتم تیر ۱۳۹۰ساعت 16:23 توسط اعضای مرکز مجتمع|

همزمان با اعلام فراخوان های مختلف در زمینه ی برگزاری نهمین  جشنواره ی بین المللی  رضوی٬اعضای مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد با شور وهیجان خاصی در بخش های مختلف این جشنواره شرکت نمودند.

از جمله آثار تهیه شده توسط اعضا ومربیان می توان به این موارد اشاره کرد:

۱-ارسال نامه ای به امام رضا(ع)-اداره ارشاد اسلامی استان مازندران(مربیان واعضای نوجوان مرکز)

۲-ارسال یک حدیث یک تصویر(مربی فرهنگی مرکز)-کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان قم

۳-طراحی واجرای وبلاگ امام رضا(ع)(اعضای نوجوان دختر مرکز)با موضوع ومحوریت معجزات امام رضا(ع)-کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان فارس عنوان وبلاگ اعضای مرکز ((آفتاب توس))می باشد.

۴-تهیه وتدارک کتابسازی رضوی(مربیان فرهنگی وهنری مرکز)

۵-ساخت انیمیشن با موضوع امام رضا(ع)-ویژه ی سومین جشنواره ی پویانمایی -استان گلستان(اعضا ومربی مرکز)

۶-شرکت اعضای کودک ونوجوان مرکز به همراه مربی در مسابقه ی عکاسی با موضوع :نام ها ونشانه های رضوی

و...

نوشته شده در دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:59 توسط اعضای مرکز مجتمع|

شهيد رحمان استكي به سال 1329 در يك خانوادة مذهبي در شهر كرد بدنيا آمد . دوران تحصيل وي اغلب اوقات در مساجد و مجالس مذهبي مي گذشت . پس از اخذ ديپلم و اتمام خدمت در سال 1351 به شغل آموزگاري روي آورد و بعد از يك سال براي آشنايي و ارزيابي جريانات مبارزاتي و تجربه اندوزي به تهران هجرت نمود ، ولي به علت نياز منطقه به توصيه دوستانش به منطقه بازگشت .

در سال 1353 وارد دانشگاه شد و در همين ايام در جلسات درس استاد محمد تقي جعفري و جلسات مخفي درس شهيد مظلوم ، آيت ا.... دكتر سيد محمد حسيني بهشتي شركت مي كرد و در سال 57 در رشته علوم تربيتي فارغ التحصيل شد . همزمان با اوج مبارزات مكتبي قهرمان ايران به زادگاهش شهر كرد بازگشت و با مديريت و دورانديشي منحصر به فرد خويش سازماندهي اكثر راهپيمايي ها و تظاهرات عظيم را بر عهده داشت . ايمان قوي و شهادت زياد سبب شده بود كه شهيد استكي بدون ترس و واهمه اي اجراي مراسم را خود قبول نمايد . در اوج مبارزات كه دانش آموزان مدارس شهر كرد بعنوان نشان دادن خشم و نفرت به رژيم جلاد به خيابانها مي ريختند و دست به تظاهرات مي زدند ، مدير كل وقت اداره آموزش و پرورش چهارمحال و بختياري طي گزارشي مسبب و عامل تحريك دانش آموزان را رحمان استكي كه دبير يكي از مدارس شهر كرد بود ، معرفي نمود كه اصل سند موجود است .

شهيد استكي بعلت شناخت عميق از مباني اسلام توانست گروه زيادي از دانش آموزان را با شركت دادن در جلسات مخفي به صحنه مبارزه بكشاند . پس از پيروزي انقلاب اسلامي شهيد استكي كه از فقدان تشكيلات منسجم اسلامي و عدم تشكل نيروهاي مبارز مسلمان رنج مي برد در فكر چاره افتاد. با اعلام تأسيس حزب جمهوري اسلامي پس از تحقيق و با توجه به شناخت قبلي كه از استاداني همچون شهيد آيت ا.... دكتر بهشتي و حجت الاسلام دكتر باهنر داشت به كمك تعدادي از برادران ، مقدمات تأسيس دفتر حزب جمهوري اسلامي شهر كرد را به انجام رسانيد .

پس از مدتي كه خود در حزب فعاليت نمود عليرغم ميل باطني با اصرار برادران مسلمان بعنوان معاون آموزشي و كفيل اداره كل آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختياري انتخاب و صادقانه با خدمات شبانه روزي كه معمولاًتا پاسي از نيمه شب ادامه داشت به رتق و فتق امور پرداخت . همه هفته ساده و بي ريادر كنار مردم در نماز جمعه شركت مي كرد ، دردها و مشكلات را مي گفت و متقابلاً حرفها و شكايات مردم را نيز باسعه صدر گوش مي داد و آنقدر روحيه اي قوي و اراده اي استوار داشت كه با وجود اينكه عوامل منحرف در آموزش و پرورش و دشمنان سيل تهمت ها و شايعه ها را به دروغ در بين مردم انتشار دادند ، نتوانستند كوچكترين خللي در عزم راسخ او بوجود آورند ، او راه خود را يافته بود و به پيش مي رفت . با شروع انتخابات اولين دوره مجلس شوراي اسلامي كه لزوم انتخاب فردي با تقوا ، مكتبي ، صادق ( همانطوريكه شهيد استكي بارها گفته بود : وكالت را بعنوان يك وظيفة الهي بايد پذيرفت و نه يك پست و مقام و مايه فخر ) ضروري به نظر مي رسيد حزب جمهوري اسلامي شهر كرد با توجه به معيارهاي فوق الذكر شهيد استكي را بعنوان كانديداي انتخابات معرفي نمود كه با راي قاطع مردم به مجلس شوراي اسلامي رفت .

شهيد استكي براستي يك مجاهد راه خدا بود و از جان و مال و دلبستگي هاي خانه و خانواده تطهير شده بود و هيچ چيز جز مكتب و مردم برايش اهميت نداشت . آنقدر پاكباخته و دلسوز انقلاب اسلامي بود كه بارها بعنوان پند و اندرز به همرزمانش مي گفت ، برادران و خواهران : ضد انقلاب ، گروهكهاي منحرف و منافق اكثر اوقات براي نيات باطل خود ‹‹ حرف حق ››مي زنند ، بايستي هوشيار بود و بيدار كه مبادا در طول مبارزه اين مسئله مهم از ياد ببريم و غافل باشيم .

سرانجام ایشان به همراه هفتاد ویک تن دیگر در واقعه بمب گذاری هفتم تیرماه دعوت حق را لبیک گفته وشربت طهور شهادت را نوشید.روحش شاد وراهش پر رهرو باد...

خدايا : تو خود ميداني كه او براي رضاي تو كوشيد و در راه تو شهيد شد . اين قرباني را در راه پاك خودت پذيرا باش و قدرت تداوم راهش را به ما عطا فرما.

یاد وخاطره این شهید بزرگوار-شهید مظلوم آیت الله بهشتی وهمه ی شهدای هفتم تیرماه را گرامی می داریم.

کاری از:مرضیه غفاری-معصومه محمدی-ریحانه شهبازی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

نوشته شده در دوشنبه ششم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:25 توسط اعضای مرکز مجتمع|

بلاخره انتظارها به سر آمد وتابستان گرم ودلنشین با کوله بار اوقات فراغتش از راه رسید.امروز۴/۴/۹۰اولین روز شروع کلاس های ویژه ی فصل تابستان در مرکز فرهنگی هنری مجتمع بود.امروز بچه هایی که برای اولین بار در کلاس های ویژه ی تابستانی ثبت نام نموده بودند پا به پای سایر دوستانشان در کلاس ها حضور یافتند وطعم دلنشین با هم بودن را آنهم در اوقاتی خوش وبه یاد ماندنی تجربه نمودند.

بچه های عزیز به مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد خوش آمدید.در روزهای زیبا وجذاب تابستان منتظرتان هستیم.

کلاس انیمیشن-مربی پروین کوهی پور

کلاس خوشنویسی-مربی:خانم کریمی

کلاس سفالگری-مربی:فریده صفرزاده

کلاس عروسک سازی با خمیر چینی-مربی:منیژه فرج زاده

کلاس آموزش نقاشی پیش دبستان-مربی:خانم کریمی

کلاس نقاشی خلاق-مربی:فاطمه نوروزیان

نوشته شده در شنبه چهارم تیر ۱۳۹۰ساعت 14:47 توسط اعضای مرکز مجتمع|

این روزها مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد میزبان دوره ی آموزش نقد وبررسی فیلم ویژه ی مربیان مسوول مراکز می باشد.در این دوره اعضای دختر وپسر مرکز پابه پای مربیان فیلم ها را تماشا کرده ونقاط ضعف وقوت آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند.این دوره از ۱/۴/۹۰ آغاز گردیده وتا ۴/۴/۹۰ در سالن نوجوان مرکز دایر می باشد.

اهدای هدایایی توسط سرکار خانم میرهادی٬مدرس دوره به اعضای فعال مرکز در بخش نقد وبررسی فیلم ها:

 

نوشته شده در پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 17:19 توسط اعضای مرکز مجتمع|

تازه از ره رسیده باید رفت

آسمان را ندیده باید رفت

باغ در باغ کوچه در کوچه

سیب سرخی نچیده باید رفت

پشتمان زیر بار خاطره هاست

تا شکستن خمیده باید رفت

تا که عادت کنیم بی خورشید

در شبی بی سپیده باید رفت

دیر بود وچه زود هم اکنون

وقت رفتن رسیده باید رفت...

شعر از عادل سالم

همیشه پیش از آنکه فکر کنی لحظه رفتن ناگزیر می شود.مثل وقتی که تو بی خداحافظی رفتی...مثل  آخرین بار ی که هیچگاه فکر نمی کردیم دیگر دوباره دیدنی در کارنیست...مثل پرواز پرنده ای که دیگر هیچگاه باز نمی گردد و...امروز پنج شنبه  مورخ:۲/۴/۹۰اعضا-مربیان-برخی از همکاران ستادی استان وخانواده ی داغدار شقایق کیانی٬عضو محبوب مرکز مجتمع در مرکز گرد هم آمدند تا در مراسم ختمی که به یاد شقایق گرفته شده بود شرکت نمایند.حال وهوای عجیبی مرکز را فرا گرفته بود صدای زیارت عاشورا-صدای گریه  وصداهای مبهم شقایق جان چرا رفتی ؟!و...

از همه عزیزانی که در این مدت با ما همراهی کردند وبا عناوین مختلف در مراسم شقایق کیانی قبول زحمت نمودند سپاسگزاریم.مربیان مرکز فرهنگی هنری مجتمع شهرکرد.

نوشته شده در پنجشنبه دوم تیر ۱۳۹۰ساعت 15:54 توسط اعضای مرکز مجتمع|


آخرين مطالب
» انتخاب طرحهای توسعه ی کتابخوانی مربی فرهنگی مرکز در فراخوان ادره کل ارشاد اسلامی استان
» میلاد خجسته جواد الائمه نور عین شاه خراسان امام رضا(ع) مبارک.
» خوش آمد گل وزان خوشتر نباشد...
» محل نصب پوستر حراست
» نماد هفت سین سال94تقدیم به اعضای گروه سرود منتخب جشنواره سرودهای انقلابی مرکز مجتمع
» ویژه برنامه دهه فجر انقلاب اسلامی در مرکز مجتمع
» حضور دانش آموزان مدارس در مرکز واستفاده از فعالیتهای دهه فجر
» عطر افشانی قبور مطهر شهدا
» بازدید از مرکز در چهارمین روز از دهه ی مبارک فجر
» اجرای فعالیتهای خاص دهه فجر در مرکز مجتمع

Design By : Pichak